Wykonaj plakat przedstawiający przyrodnicze i kulturowe walory turystyczne wybranego regionu

Pobierz

Składają się na nie różnorodność krajobrazowa, walory kulturowe i unikatowe walory .Walory turystyczne geoparków: przyrodnicze (przede wszystkim geologiczne i geomorfologiczne) i kulturowe mogą odgr ywać znaczącą rolę turystyce, a tym samym w rozwoju gospodarczym obszaru.Dzięki szczególnym walorom przyrodniczym i krajobrazowym, województwo warmińsko-mazurskie co roku przyciąga do siebie tysiące turystów.. Wszystko to sprawia, że Warmia i Mazury są atrakcyjnym kierunkiem turystyki krajowej i zagranicznej.Zdjęcie Nazwa Typ Data wpisu Butrint (stanowisko archeologiczne) : K: 1992, 1999 Historyczne centra miast Berat i Gjirokastra: K: 2005, 2008 Pierwotne lasy bukowe Karpat i innych regionów Europy - wpis transgraniczny położony na terenie Albanii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Włoch: PWalory turystyczne regionów Polski", aby wysłali ją jak najszybciej.. Wyżyna Małopolska W pasie wyżyn Polski południowej jednym obszarem o dużym stopniu zagospodarowania turystycznego jest Wyżyna Małopolska.. Walory turystyczne - przyrodnicze i kulturowe - to obiekty lub zespoły obiektów o szczególnych cechach, które wzbudzają zainteresowanie turystów.. Najcenniejsze obiekty wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO..

W Polsce znajduje się 14 takich obiektów.wykonaj plakat przedstawiający przyrodnicze i kulturowe walory turystyczne wybranego regionu.

Turystyka w regionie - infrastruktura turystyczna, atrakcje turystyczne, np. ścieżki rowerowe, szlaki .Charakterystyka wybranego regionu turystycznego 1 .. Dominują dwa kierunki wyjazdów: Egipt, gdzie niejako przy okazji plażowania odwiedza się Piramidy oraz Kenia/Tanzania, dokąd turyści jadą by, głównie na równinie Serengeti, zobaczyć z bliska wielkie ssaki.Przez Małopolskę wiedzie sporo ciekawych szlaków turystycznych.. Może pochwalić się rozległymi kompleksami leśnymi, nieskażonymi przemysłem, licznymi jeziorami oraz bogatą fauną i florą.. Pasjonaci historii sztuki będą czuć się tu jak w raju, mogąc obejrzeć słynne budowle i rzeźby.. Zrób zdjęcie lub zeskanuj - jeżeli praca była tworzony odręcznie, albo zapisz plik - jeżeli praca była tworzona naWalory przyrodnicze regionu geograficznego - cechy środowiska przyrodniczego, obszary chronione.. Co ciekawe, poza górskimi szlakami i rowerowymi ścieżkami powstało tu wiele szlaków tematycznych, promujących dziedzictwo kulturowe, duchowe i materialne tego regionu.Arboretum w Bolestraszycach należy do cennych zabytków przyrody, kultury naszego kraju, jako obiekt przyrodniczy, kulturowy, dydaktyczny i naukowy.. Oznacza to, że tegoroczne "włoskie wakacje" są coraz bardziej realne..

Walory kulturowe - tradycje, obyczaje, folklor.

2012-02-27 20:23:28 Jakie są przynajmniej 3 jeziora pojezierza mazurskiego ?. Teren jest pagórkowaty, z jeziorami, rzekami i strumieniami.. Z tego okresu pochodzi, znaleziony w okolicach Giżycka, fragment rogu renifera.. TakWykonaj plakat, w formacie A4 (jedna strona) dowolną techniką, przedstawiający walory turystyczne wybranego przez siebie europejskiego kraju śródziemnomorskiego.. połowie XX w. nastąpił dynamiczny rozwój turystyki, który zmienił sytuację wielu państw położonych w dogodnych dla turystów obszarach.. Praca może być wykonana na komputerze lub odręcznie.. Ruch turystyczny koncentruje się tu w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej i .6. przedstawia w formie prezentacji multimedialnej lub plakatu przyrodnicze i kulturowe walory turystyczne regionu; 7. na podstawie dostępnych źródeł informacji, w tym własnych obserwacji terenowych, projektuje trasę wycieczki krajoznawczej po własnym regionie;Afryka to w Polsce wciąż słabo znany kontynent.. (zabytki, muzea i skanseny, miejsca związane z historią regionu, wojskowością, i martyrologią - np. tereny sławnych bitew, dawne umocnienia, cmentarze wojenne, .. Wymień po trzy walory przyrodnicze i kulturowe powiatu węgrowskiego.przedstawia w dowolnej formie (np. prezentacji multimedialnej, plakatu, filmu, wystawy fotograficznej) przyrodnicze i kulturowe walory regionu; projektuje trasę wycieczki krajoznawczej po własnym regionie na podstawie wyszukanych źródeł informacji oraz w miarę możliwości przeprowadza ją w terenie;Regiony turystyczne w Polsce - co warto zobaczyć żeby zapewnić Wam niezapomniane wrażenia z wyjazdów na urlopy czy wakacje, przygotowaliśmy także spis atrakcji dostępnych w danej okolicy..

Jego turystyczne atrakcje pozostają w dużej mierze nieodkryte.

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzonych przez Polaków krajów.. Dzięki temu powstało wiele inwestycji, które miały ubogacać i zabezpieczać pobyt turystów.. Charakterystyczna ich cecha jest bardzo zróżnicowany krajobraz.Krajobraz regionu został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie około 14000-15000 lat temu.. Turystyka ma szanse stać się u nas ważnym działem sektora usług, przynosząc w miarę swojego rozwoju niemałe dochody regionom dokonującym restrukturyzacji gospodarki.Górskie szlaki turystyczne o łącznej długości blisko 9 tyś km stanowią 23% długości szlaków turystycznych w Polsce.. Informacje możesz uzupełnić zdjęciami (jeżeli nie masz możliwości wydrukowania zdjęć też będzie dobrze).. Nie mniej ciekawa jest architektura Podlasia, w której można się zakochać.. Praca może być wykonana w dowolnej formie: plakat, prezentacja multimedialna, dokument Word.Środowisko przyrodnicze i jego zagospodarowanie przez człowieka składa się na całościowy obraz terenu, czyli krajobraz.. Podlasie bowiem to miejscami żywy skansen, gdzie czas zatrzymał się w miejscu, a zabudowa przypomina nam minione wieki.Najpiękniejszy w tym względzie jest obszar bądź szlak nazywany Krainą Otwartych Okiennic.Obejmuje on wioski leżące w sercu Podlasia - Soce, Trześciankę i wieś .Włoski rząd zapowiedział otwarcie granic dla turystów z UE od 3. czerwca..

Walory historyczne regionu geograficznego, np. zabytki i miejsca pamięci narodowej.

2010-02-28 18:09:27 Dąb Bartek rośnie na terenie:Tatrzańskiego parku narodowego, pojezierza mazurskiego ,czech czy gór świętokrzyskich?. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.. Zobacz największe atrakcje Grecji - wyspy, miasta, regiony, zabytki czy atrakcje przyrodnicze - i sprawdź co warto zobaczyć .Architektura na Podlasiu.. Wyróżnia się walory wypoczynkowe, krajoznawcze i specjalistyczne; Polska jest krajem o wybitnych walorach turystycznych.. Powierzchnię pokrywają lasy (około 30%).Grecja to kolebka kultury.. Znajdują się tu najwybitniejsze dzieła sztuki, najwspanialsze budowle i piękne kurorty.Walory przyrodnicze - tworzą zespół elementów przyrodniczych będących przedmiotem zainteresowania turysty, mają do odegrania szczególną rolę w realizacji wypoczynkowej funkcji czasu wolnego.Wśród walorów przyrodniczych, dających turyście pełnię satysfakcji z uprawiania turystyki, wymienia się: klimat; wodyWALORY TURYSTYCZNE POLSKI Polska dysponuje odpowiednimi walorami przyrodniczymi oraz kulturowymi dla krajowego i zagranicznego rozwoju ruchu turystycznego.. Powierzchnia Arboretum wynosi 25 ha, w tym 0,87 ha zajmują stawy, na jego terenie rośnie blisko cztery tysiące gatunków, form i ras roślin.Jaki region w Polce mam wybrać na plakat na geografię?. Znajdziecie tu zarówno propozycje muzeów, wydarzeń czasowych, aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i sugestie fauny i flory, której warto .Waszym zadaniem jest wybranie jednego regionu turystycznego (pierwszy link) lub jednej wycieczki prezentującej obiekt turystyczny (drugi link), szczegółowe zapoznanie się z wyborem i zaprezentowanie go w postaci folderu ukazującego turystyczne zalety regionu lub jakiegoś obiektu.- przedstawia walory i atrakcje turystyczne regionu - prezentuje plakat na temat "Dlaczego chętnie jeździmy na narty w Alpy?". Grecja to również kraj wielu rozrywek, pięknych plaż i kulinarnych przysmaków.. 2011-02-27 18:57:22Historyczne serce Polski ze stolicą w Krakowie, wyjątkowo bogate w atrakcje turystyczne wszelkiego rodzaju; turystów przyciągają Tatry i stolica regionu Kraków, górskie kurorty i wiele uzdrowisk; tutaj jest najwięcej ze wszystkich województw w Polsce - aż sześć - parków narodowych (Tatrzański, Pieniński, Ojcowski, Babiogórski, Gorczański i Magurski) oraz aż pięć zespołów .Walory turystyczne to obiekty przyrodnicze i wytwory działalności człowieka, które ludzie chcą poznać i zwiedzić.. Człowiek - turysta - ma swój gust i jedne walory podobają mu się bardziej, a inne mniej.Walory turystyczne Europy Południowej W II..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt