Napisz które osiągnięcia arabów jest twoim zdaniem najważniejsze uzasadnij

Pobierz

Uzasadnienie, to 1 krótkie zdanie.. Question from @dominikaserduszko - Szkoła podstawowa - HistoriaZa pośrednictwem Arabów do Europy docierały osiągnięcia uczonych z Dalekiego Wschodu.. Autor zadania .Opisz Tren VII Jana KochanowskiegoNieszczęsne ochędóstwo', żałosne ubioryMojej namilszej cory?,Po co me smutne oczy za sobą ciągniecie?Žalu mi przydajecie.Już ona członeczków swych wami nie odzieje:Nie masz, nie masz nadzieje!Ujął ją sen żelazny, twardy, nieprzespany.Już letniczek pisanyI uploteczki wniwecz, i paski złocone,Matczyne dary płone".Nie do takiej łóżnice, moja .Napisz wydarzenie ze świata lub z polski które twoim zdaniem jest ważne i uzasadnij swoja wypowiedz.. Musimy utrzymać koszty z stroną.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu, i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik.. Zdobycze Greków dawały Arabom wiedzę i możliwość rozwoju nauki.. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i sposoby zarządzania państwem.. Prometeusz był mądrym tytanem.Człowieka ulepił z gliny połączonej e łzami.. Nie wiem, co bym mogłą napisać.. Wczoraj i dziś 5 4.. Zdobycze Greków dawały Arabom wiedzę i możliwość rozwoju nauki.. Do tych zdobyczy, kultury które najlepiej się rozwinęły zaliczamy Filozofię, Literaturę, Religię, Sztukę, Budownictwo, Retorykę, Historiografię, Naukę, Na przełomie III i II w. toczyła się zacięta walka między stronnikami starorzymskich obyczajów a zwolennikami .Który system operacyjny jest twoim zdaniem najlepszy..

Napisz które osiągnięcia Arabów jest twoim zdaniem najważniejsze Uzasadnij swoją odpowiedź.

Duszę stworzył z ognia niebieskiego.Ludzkości podarował ogień, oraz uczył ich :używania ognia, sztuki i rzemiosła.Bohater mitu został przykuty do skały Kaukazu.Co ranek orzeł zjadał mu wątrobę, która nocą odrastała.Został ukarany przez Dzeusa, który obawiał się .Osiągnięcia cywilizacyjne Greków.. Jak w latach 1940-43 wyglądała sytuacja na tym obszarze.Zaznacz podpunkty, w których podano informacje dotyczące Węgier.. Poczatki średnowiecza Arabowie i początki islamu Problem no.. - kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest .Osiągnięcia; Szkoła podstawowa; Gimnazjum; Liceum; Studia; Po szkole; Szukaj; Liceum » WOS.. Jedną z przyczyn pierwszej wojny światowej był tzw. "kocioł bałkański".. Reklama Odpowiedź 4.2 /5 248 SuperGraczKuba123 Uważam, że najważniejszym wynalazkiem arabów są cyfry arabskie bez których trudno byłoby sobie wyobrazić dziesiaj liczenie Matematykę sprowadzili z Indii, a cyfry wymyślili.Dec 15, 2020Wymień trzy najważniejsze-Twoim zdaniem - osiągnięcia praludzi.. około 11 godzin temu.. Rozpowszechnienie cyfr arabskich 3.. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i sposoby zarządzania państwem.. Question from @Papuga832 - Szkoła podstawowa - Wos.. Nie można im jednak odmawiać indywidualności i należy dostrzec także osobiste zasługi Arabów dla rozwoju nauki, techniki i sztuki..

... Jakie są twoim zdaniem najważniejsze wynalazki w XIX w.?

Jednak ja osobiście uważam, że najlepszym osiągnięciem starożytnych greków jest zainteresowanie się filozofią .Która sentencja na temat książki jest, twoim zdaniem, najbardziej trafna?. February 2019 0 1 Report.Daje 6 Twoim zdaniem które osiągnięcia nauki i techniki XIX wieku wywarły największy wpływ na zycie ludzi w następnych pokoleniach?. Uzasadnij odpowiedź minimum 50 słów.. Question from @Piotrduda00 - Liceum/Technikum - Informatyka .. Który system operacyjny jest twoim zdaniem najlepszy.. W Bagdadzie założono akademię zwaną Domem Mądrości, zbudowano nowoczesne obserwatorium astronomiczne oraz bibliotekę, w której gromadzono książki z całego świata.Cywilizacja arabska w sposób twórczy wykorzystywała osiągnięcia Bizancjum i Grecji.. Mieli bardzo tolerancyjny stosunek do innych religii (islamizacja chrześcijan była dobrowolna), co umożliwiło kontakty muzułmanów i chrześcijan, sprzyjające wymianie zarówno towarów, jak i myśli.Arabowie byli niewątpliwie swego rodzaju nośnikiem osiągnięć i wynalazków, które przeszczepione z Dalekiego Wschodu na grunt europejski, umożliwiły rozwój tego kontynentu.. Stolicą tego kraju jest Kopenhaga.. Architektura arabska to przede wszystkim budownictwo sakralne.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wybierz najważniejsze twoim zdaniem osiągnięcia gospodarcze II rzeczypospolitej i uzasadnij swój wybór Pytania Wszystkie pytaniaZadanie: napisz i uzasadnij w 2,3 zdaniach co jest twoim zdaniem Rozwiązanie: najpiękniejszą rzeczą na świecie jest dla mnie miłość jaką otacza mnie moja rodzina jest Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Przydatność 55% Prometeusz..

Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.

Wpisz odpowiednią literę (A-F) obok numeru każdej luki.. Cezary 8031 Polub to zadanie Okres od VII do XI w. n.e. to czasy rozkwitu arabskiej nauki i sztuki.. Starożytna Grecja z pewnością była kolebką cywilizacji europejskiej.. Uzasadnij swój wybór.Proszę o pomoc w tym zadaniu.. Do tego kraju należy też Grenlandia.. B. Ten kraj nie ma dostępu do morza.. Uzasadnij swój wybór.. Przez wiele lat rozwijały się tu obok siebie język, kultura, sztuka, architektura, filozofia i demokracja.. 2010-09-06 15:16:21 Które z mas mediów uważasz za najważniejsze uzasadnij swoją odpowiedź 2009-05-10 10:22:18Zadanie 8 Napisz, które osiągnięcie Arabów jest Twoim zdaniem najważniejsze.. Uzasadnij swoją odpowiedź.. Uzasadnij swoja opinię.. Zadanie jest zamknięte.. Przetłumaczenie i rozpowszechnienie dzieł greków dzięki czemu możemy je podziwiać i analizować do dziś.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik.. Uzasadnij odpowiedź minimum 50 słów.. 8 from 61 Rozwiązanie Wygląda na to, że blokujesz reklamy.. Przetłumaczenie i rozpowszechnienie dzieł greków dzięki czemu możemy je podziwiać i analizować do dziś.Arabowie doprowadzili do szybkiego rozwoju miast, gospodarki, handlu i rzemiosła na Półwyspie Iberyjskim..

Sentencje - książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera.

- pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.. Szanujemy twój wybór, ale .. Zawsze są jakieś ale.. Rozpowszechnienie cyfr "arabskich" 3.. Podstawowa Historia Historia sztuki podziel się Rozwiązanie 1: Przykładowe rozwiązanie:Moim zdaniem najważniejszym osiągnięciem Arabów jest Odpowiedź na zadanie z Wczoraj i dziś 5Cywilizacja arabska w sposób twórczy wykorzystywała osiągnięcia Bizancjum i Grecji.. Dodaj do ulubionych Drukuj.. Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.. Uzasadnij swój wybór Dziekuje za pomoc z gory!. Rzym był państwem bardzo dobrze rozwiniętym cywilizacyjnie.. Napisz i wyjaśnij po trzy skróty ze starego i nowego testamentu.Wymień trzy najważniejsze -Twoim zdaniem- osiągnięcia praludzi.. Stolicą tego kraju jest Budapeszt.. Treść zadania.. Ten kraj oblewają wody dwóch mórz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt