Dlaczego rejent chciał naprawić mur

Pobierz

Cześnik człowiek impulsywny uważał, że mur powinien pozostać w takim stanie w jakim został kupiony, natomiast Rejent człowiek bardziej opanowany i spokojny był zdania, że dziura w murze powinna zostać naprawiona.Obaj sąsiedzi podjudzają spór przy murze.. a) Papkin b) Cześnik c) Rejent d) Podstolina 7) Kto nie chciał naprawić muru?. Nagle w oknach swoich sąsiednich domów zjawiaja sie Czesnik i Rejent wdając sie w burzliwa rozmowe.Kłócący się ze sobą przez okna sąsiedzi, zaczęli grozić sobie nawzajem.. Drugim wątkiem utworu jest wątek miłosny.. Zaniechanie pojedynku.Jest sąsiadem Cześnika, z którym nie żył nigdy w zgodzie, ale do gwałtownego konfliktu dochodzi, gdy Rejent chce naprawić mur graniczący zamki obu bohaterów.. Kłótnia nabiera mocy, wiążą się z nią coraz to nowe wątki.. Rejent nie troszczył się o szczęście swojego syna.. Rejent rozkazuje murarzom wrócić do roboty, zaś Cześnik prosi, aby podano mu gwintówkę, gdyż chce zastrzelić swego sąsiada.. Jedynym motywem jego działania w tej sprawie była złośliwość i chęć postawienia na swoim.odpowiedział (a) 27.01.2010 o 21:36. ogólnie tak o mur Bo któryś z nich nie pamietam już chciał go naprawić to drugi sie nie zgodził wysłał Papkina, zeby popsuł plany, a Papkin sam się przestarszył bo doszło do strzelaniny, potem jak się wszystko rozwiazało to przypisywał to sobie chyba jakoś tak nie pamietam już :P.Ten stan burzy kłótnia o naprawę muru granicznego..

Cześnik natomiast nie chciał naprawić muru.

W murze była dziura, którą należało zlikwidować, ale ponieważ był to pomysł Rejenta, Cześnik nie chciał się na to zgodzić.. Cześnik i Rejent żyją w niezgodzie z powodu muru.. Właśnie, gdy mularze zaczeli go naprawiać, przychodzi Papkin i każe im to robic dokładnie.. C. nie uciekały mu kury.. W swojej zawziętości i chęci zemsty podstępem zwabił Wacława i zmusił go do ślubu z Klarą .a) za Klarę b) za Podstolinę 6) Kto chciał naprawić mur?. .Czesnik początkowo był przeciwny takim posunięciom, wcale nie chciał.Rejent na złość i dla prowokacji wydał rozkaz, aby naprawiono graniczny mur.. Wacław za sprawą Papkina znajduje się w zamku Cześnika, tam spotyka Podstolinę, ucieka.. a) Dyndalskiemu b) Cześnikowi c) Perełce d) Papkinowi 9) Ilu mężów miała Podstolina?. Myślę, że Maciej dobrze traktował Papkina, miał do niego zaufanie, zwierzał mu się w sprawach uczuciowych poprosił nawet Papkina aby ten w jego imieniu uzyskał przychylność Podstoliny.Spór o mur graniczny wygląda iście groteskowo.. a) 6 b) 1 c) 3 d) 8 10) Ile folwarków miała Podstolina?. Nie doszli do kompromisu dlatego zaczęli się kłócić praktycznie o wszystko, znajdowali błahe powody dla których rozpoczynali awanturę ale także sami do nich prowokowali, np. zepsucie zaręczyn Podstoliny z Cześnikiem przez Rejenta.answer..

Cześnik tego nie chciał i wygonił murarzy Rejenta.

Cześnik nie chciał więc naprawy muru, bo byłoby to przyznanie racji Rejentowi.Głównym wątkiem dramatu Zemsta jest spór o mur graniczny między dwoma sąsiadami - Cześnikiem i Rejentem.. Charakterystyka Zgodnie z wykonywanym zawodem w aparacie sprawiedliwości, Rejent to osobnik zamknięty w sobie (stąd przydomek Milczka), pokorny i pozornie układny, ale naprawdę jest zawziętym obłudnikiem.Gdy Rejent postanowił naprawić mur graniczny , on nasłał ludzi żeby przepędzili mularzy .. Nie chciał nawet słyszeć o miłości Wacława do Klary.Maciej za wszelką cenę chciał dokuczyć sąsiadowi, przykładem może być scena kiedy Rejent chciał naprawić mur graniczny.. Wtedy Rejent zamyka okno i chowa się w swoim zamku.Z tego co usłyszałam kłótnia dotyczyła tego czy murarze powinni naprawić mur graniczny zamku czy też nie.. Rejent chciał naprawić mur zamku, aby jego syn nie spotykał się z Klarą.. Rejent chciał się na nim zemścić więc wymyślił, że doprowadzi do małżeństwa swojego syna - Wacława z Podstoliną - narzeczoną Cześnika, i tak się na nim zemści.Spór między Rejentem i Cześnikiem zaostrzył się jeszcze, gdy ten pierwszy postanowił naprawić mur graniczny.. Ludzie Raptusiewicza zajęli mur i odgonili robotników.. B. zrobić na złość sąsiadowi..

Rejent chce naprawić mur, aby odgrodzić się od sąsiada.

Nagle okazuje się, że Rejent zlecił murarzom naprawę muru.. zaś szablę Artemizę odda temu kto postawi pomnik na jego grobie.. Kiedy Milczek zwołał murarzy, Raptusiewicz zareagował bardzo gwałtownie.Rejent obrazxony i zdenerwowany poszedł do Cześnika i zobaczył Dyndalskiego, który mu wszystko powiedział, później zobaczył pare młodą i Cześnika, wreszcie się z nim pogodził.5.. Rejent naprawiał mur dzielący zamek na dwie części - Cześnika i Rejenta.. a) Rejent b) Papkin c) Perełka d) Cześnik 8) Komu chciał odebrać ukochaną Rejent, wydając ją za swego syna Wacława?. Po chwili jednak zmienia decyzję i każe im przestać.. rozwiązane.. a) 3 b) 4 c) 1 d) 2 11) Dlaczego Podstolina ponownie chciała wyjść za mąż?Cześnik chciał się ożenić z Podstoliną.. Obaj sąsiedzi chcą mieć ostatnie słowo w tym konflikcie.. Sytuacja jest więc pretekstem do kolejnych kłótni.. D. wpisać zamek do rejestru zabytków.flora0211.. Cześnik protestuje więc dla samego protestowania, spór nie jest właściwie sporem o mur, ale o prawo do jego naprawy.Rejent próbował naprawić mur graniczny od jego strony (3 mularzy 'murarzy') lecz Cześnik nie godził się na to posłał Papkina na czele wraz z Dynarskim (marszałkiem) marszałkiem Śmigalskim (dworzaninem), aby przegonili murarzy, Papkin kryje się, a gdy murarze zostali przegonieni, wygłasza monolog na własną cześć..

Rejent chce naprawić mur, żeby A. nie widywać Cześnika.

Pojawiają się między bohaterami relacje, których celem jest zawarcie związku małżeńskiego.Rejent chciał naprawić mur oddzielający ich od siebie, natomiast Cześnik chciał zostawić go w takim stanie, w jakim był..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt