Na jaki profil iść do liceum żeby zostać prawnikiem

Pobierz

A nienawidzę historii :P Mam dobry kontakt z ludźmi, niezłą gadkę :D Interesuję s.Posty: 87.. Czy chcesz iść na studia?. Matura sama w sobie nie jest obowiązkowa.. Adwokat nie ma nic wspólnego z matematyką.. :P Interesuje się i łatwo mi do głowy wchodzą: chemia, geografia, angielski (polski, matematyka też ujdą).. Teledyski kręcone w szkole!cóż, ostatnio mówiliśmy o studiach i wykształceniu na Wosie i pan nam powiedział, że trzeba się zastanawiać wcześniej i startować już do liceum odpowiadającego naszym zainteresowaniom, czy tez dalszym planom za życie.. #4 06 Lut 2014 08:27.W ten sposób profile w liceum są jak "wąska rynna", przekierowująca przyszłych maturzystów tylko do takiej, a nie innej grupy kierunków studiów .. żeby zostać prawnikiem ( czyli osobą , która tytułuje się magistrem prawa bądź ładniej magistrem nauk prawniczych - po administracji dla przykładu byłbyś administratywistą) najlepiej iść do LO na profil z rozszerzoną historią, bo już na 1. roku poczujesz, że lżej znać historię i to co najmniej na 3 przedmiotach.Pewnie to będzie polski, historia/wos i jakiś język.. zł.Humanistyczny- może, zobaczymy, jestem dopiero w 7 klasie, więc mam jeszcze czas, ale jeszcze nie mam pojęcia gdzie chcę iść haha Chociaż albo będzie to biol-chem albo human albo profil językowy xDDo jakiego liceum lub technikum powinieneś iść?.

więc profil zależy od szkół z Twojego miasta.Hej.

Idę na profil policyjny, w którym jako przedmioty rozszerzone są geografia, matematyka oraz angielski.. Zmierz się z naszym quizem poniżej i przekonaj się sam, co pasuje do Ciebie najbardziej!. Skomentuj.. Na jakie studia iść, ażeby później sobie w miarę poradzić w życiu?. Lubisz j. polski idź do humana, polepszysz swoją wiedzę, umiejętności w tym .Jak zostać prokuratorem.. Jak studia prawnicze wyglądaj w praktyce?. Aby dostać się na któryś z kierunków lekarskich musimy napisać maturę z przedmiotów rozszerzonych.Ten test powie Ci, na jaki profil powinieneś iść do szkoły średniej!. Z wiekiem i doświadczeniem zarobki są wyższe, które dochodzą do 10 tys. zł.. W przypadku studiów niestacjonarnych rekrutacja przebiega w odmienny sposób.. Zwykle taka ankieta rusza przed terminem składania dokumentów do liceum wskazanych przez Kuratorium Oświaty.. Kierunek szkoły średniej nie ma znaczenia ponieważ aby dostać się na studia nie patrzą za bardzo jaką szkołę skończyłaś tylko na mature i wyniki.. Mając własne biuro zarobisz nawet 15tys.. Szukaj.odpowiedział (a) 29.01.2011 o 16:04. żeby zostać adwokatem to w liceum trzeba wybrać profil humanistyczny.. Aby dostać się na prawo, wystarczy dokonać zapisu i dostarczyć wymagane dokumenty (świadectwo dojrzałości i ankietę osobową wygenerowaną z formularza rekrutacyjnego).Wciąż zastanawiam się na jaki profil iść do liceum i co później robić w przyszłości..

Złóż aplikację do liceum.

Skomentuj PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ .. 15 przypadków, gdy dzieci musiały użyć własnej logiki, aby załamać dorosłych!Jestem uczennicą klasy 3 gimnazjum, wybieram się właśnie do szkoły, a dokładniej do liceum, w którym są klasy mundurowe.. Polub nas → Wyślij znajomemu .. Tak się zastanawiałem żeby iść do liceum na profil humanistyczny, powiedzmy że jestem z tego wszystkiego dobry, ale na jakie studia iść po takim profilu?. ?Aby zostać prawnikiem, trzeba przede wszystkim ukończyć magisterskie studia prawnicze — na uczelni publicznej lub niepublicznej.. Większość z gmin prowadzących szkoły ponadgimnazjalne prowadzi systemy internetowe.. ;) Mam 14 lat i marzę o tym aby zostać prawnikiem/prokuratorem lub policjantem.. Nawiasem mówiąc profil w lo nie ma większego znaczenia, ucz się więc tego co lubisz.. Na jaki profil iść żeby później zostać reżyserką i czy studia na tym kierunku w Łodzi są ciężkie?Jak dostać się na prawo - studia niestacjonarne.. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] mozesz isc do ogolniaka bo po tem i tak bedziez musiala isc na kurs lub studia pedagogiczne.. Jestm w 2 klasie gimnazjum za rok będe musiała wybrać profil licealny .. I wgl nie mam pojęcia na jaki profil powinnam iść aby być prawnikiem ?. Pierwszym krokiem do zostania prawnikiem jest ukończenie studiów prawniczych..

Wachasz się na jaki iść profil do liceum zrób qizz on ci pomoże.

Wachasz się na jaki iść profil do liceum zrób qizz on ci pomoże.. Można to zrobić na uniwersytecie (obecnie na wszystkich uniwersytetach istnieje wydział prawa) lub w jednej ze szkół niepublicznych.Maturę piszemy z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego (czyli języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i innych).. Sprobuj w ŻAKu tam maja taki kierunek, jest to policealne studium.Życzę dużo szczęścia w jej szukaniu.. Tak, na 100%.mozesz isc do ogolniaka bo potem i tak bedziez musiala isc na kurs lub studia pedagogiczne.. Ja składam w tym roku na pewno podania do szkoł: 1.Technikum ekonomiczne .. Jeśli chodzi o studia to profil pedagogika :) Odpowiedz na ten komentarzHej!. Od razu po studiach możesz zarobić ok. 2 tys. zł.. blogspot.com Udostępnij ten post Link to postuTo może powiem tak.. Z kolei myśląc o przyszłych studiach, pomyśl o medycynie.. teraz kończę 2 klasę gim, ale zaczęłam się nad tym zastanawiać.. żeby być lekarzem trzeba dobrze umieć biologie i chemię, żeby być prawnikiem trzeba .Pytanie z dziedziny Praca i kariera: idę do liceum ogólnokształcącego..

Wypełniasz on-line ankietę, wskazując szkoły i profile.

2.Hotelarstwo Ale chyba wybiorę ekonoma jeśli mnie przyjmą.. u mnie na przykład, w jednej szkole jest profil prawniczy - z m.in. historią a w innej policyjny, z historią i wosem, ale mają dodatkowo przedmioty policyjne - podobne jak w szkole policji.. Proponuję liceum o profilu biologiczno-chemicznym, ponieważ te zagadnienia, jak twierdzisz, interesują Cię najbardziej i dobrze sobie z nimi radzisz.. !nie ważne, liceum a właściwie klasa, profil klasy w jakim będziesz nie świadczy o tym jakie będziesz miała studia, idziesz do humanistycznej ale studia możesz wybrać kierunek informatyka, profile w liceum tylko pomagają nam rozwijać się na dany temat.. Trwają one 5 lat i kończą się obroną pracy magisterskiej.. Powiedzmy, że prawo odpada a i nauczycielem polskiego też nie chce być!. Swego czasu były takie szkoły Policealne Studium Celne i tam chyb amoznabyło sie uczyć tego zawodu.. Z tego co pamiętam tam chyba był taki kierunek, jak agent celny.. Popytaj po prostu w szkołach policealnych.. Wybierając profil dokonuje się wyboru przedmiotów rozszerzonych, co oznacza w praktyce konieczność wybrania przedmiotów, z których uczeń będzie zdawał przedmioty na maturze.Możesz iść do technikum lub liceum - tak abyś po szkole średniej miała mature.. Zapytaliśmy o to Macieja Wieczorkowskiego — prawnika z Gdyni.Technikum Architektury Krajobrazu lub Liceum Ogólnokształcące o profilu matematyczno-fizycznym.. Sam skończyłem matematyczny a poszedłem na prawo, być może w drugą stronę, czyli ukończenie profilu humanistycznego i chęć studiowania na polibudzie jest większym wyzwaniem.zależy jak po tej reformie są u Ciebie zrobione profile.. Tylko są 2 działy: -prawo .9.. Proszę czekać.. 0.Tutaj dokładny wypis profili wraz z informacjami, na jaki kierunek można po takim profilu iść:.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt