Odmiana przymiotnika niemiecki zaimek dzierżawczy

Pobierz

Dzisiaj poznasz pięć czasowników z przyimkami łączącymi się z celownikiem (Dativ).. Ponieważ zastępują one rodzajnik będą przejmowały rodzaj.. (Ona daje książkę swojemu przyjacielowi.). Zaimki dzierżawcze odmieniają się przez przypadki, jak przeczenie kein.. ".W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.Niemieckie przymiotniki - zaimek dzierżawczy.. Trage die angegebenen Personalpronomen als Possessivpronomen in der richtigen Form ein.Niemiecka kolej też nie zawsze jest punktualna.. Pytania WH (zaimki pytające) Rodzajniki: a, an, the.. Nie ma tu wyjątków od reguły.. Przymiotniki niemieckie po zaimku dzierżawczym mein(e), dein(e), sein(e), ihr(e), unser(e), euer, eure, ihr(e), Ihr(e) oraz po zaimku nieokreślonym kein(e) odmieniają się w liczbie pojedynczej tak samo, jak po rodzajniku nieokreślonym ein(e), natomiast w liczbie mnogiej tak, jak po rodzajniku określonym.Odmiana zaimków dzierżawczych (Possesivartikel) Tabela poniżej przedstawia odmianę zaimka dzierżawczego "mein".. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.. Żeński.Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają za zadanie informować, do kogo należy konkretny przedmiot, określają przynależność i posiadanie a więc odpowiadają na pytanie "czyj?. Jest i są (there is/there are) oraz określniki ilościowe.. Więcej o zaimkach dzierżawczych w języku niemieckim - ich odmianę oraz przykłady użycia w zdaniach znajdziesz w tym wpisie.niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze j. niemiecki - Zaimki dzierżawcze Kacper niemiecki - Zaimki dzierżawcze - j. niemiecki Społeczność Zaimki dzierżawcze język niemieckizaimek dzierżawczy w języku niemieckim - Possesivpronomen..

Zaimek dzierżawczy.

Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym: .. zaimek dzierżawczy albo zaimek […] Prześlij komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Podane zostały odmiany we wszystkich rodzajach i przez wszystkie przypadki.Odmiana zaimka dzierżawczego - Deklination der Possessivartikel.. Wystarczy zapamiętać, że końcówka zaimka "e" jest w rodzaju żeńskim i liczbie mnogiej a w rodzaju męskim i nijakim nie ma "e".. Podstawowy szyk przymiotników.. Poprzedni wpis Zaimek dzierżawczy w niemieckim Następny wpis Dialogi w sklepach.. Wszystkie inne zaimki dzierżawcze (dein, sein, ihr, unser, euer, ihr) deklinują się według tego samego systemu, czyli dodaje się te same końcówki: Męski.. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma "swój",Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek dzierżawczy i osobowy - odmiana Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek osobowy - Zamiana rzeczownika zaimkiem Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek osobowy - zamiana w zdaniach Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek osobowy Nominativ, Akkusativ, Dativ Ćwiczenia / Przyimek / Przyimki z zaimkami osobowymizaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze: your, our, their, its - Niemiecki - Mein Haus - Odmiana czasownika - niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawczeZaimki - Das Pronomen - Pytający, Wskazujący, Dzierżawczy, Osobowe, ..

Ta odmiana jest odmianą mieszaną.

Zaimek: wskazujący pytający z przyimkiem, dzierżawczy w celowniku, dzierżawczy w bierniku.. przypadek, liczbę od rzeczownika.. (W mojej szkole mam dobre oceny.). W liczbie pojedynczej przymiotnik odmienia się jak po rodzajniku nieokreślonym ein, a w liczbie mnogiej jak po rodzajniku określonym die.Poniżej prezentuję tabele odmiany zaimków dzierżawczych (Possessivpronomen) w języku niemieckim.. Wymyśliłam inną nazwę na zaimek dzierżawczy - zaimek własnościowy.W języku niemieckim każda osoba ma swój zaimek dzierżawczy.Dodatkowe ćwiczenia:- .Odmiana przymiotnika z zaimkiem określonym.. Dodatkowo nauczysz się słówek związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w Czytaj dalej.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Zaimek dzierżawczy - tym razem odmiana zaimków dzierżawczych (tym razem, bo pojawił się już u mnie wpis zaimek dzierżawczy w mianowniku - Possesivpronomen in Nominativ.odmiana przymiotnika przymiotnik niemiecki Zobacz wpisy.. Mam nadzieję, że ten materiał jest zrozumiały.. Liczba pojedyncza.. Wymagane pola są oznaczone * Komentarz.. Twój adres email nie zostanie opublikowany.. Przymiotniki i zaimki: wskazujące.. )Przymiotniki i zaimki: dzierżawcze..

Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek.

Zaimek dzierżawczy podlegać będzie dalszej odmianie przez wszystkie przypadki, przyjmując typowe końcówki jakie rządzą w języku niemieckim danym przypadkiem.. Mówiąc inaczej, też podlegają deklinacji.Zaimki w języku niemieckim: odmiana i pytanie za pomocą zaimka.. oraz przeczenie (kein).. (Pomagamy naszej mamie.. Zaimki nieokreślone i wskazujące: der, die, dasZaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności.. Zwróćcie uwagę na odmianę zaimka euer- wasz.A więc mamy trzy wersje odmiany - dla każdego rodzaju: męskiego, żeńskiego i nijakiego.. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.).. Spójniki i, lub, ale (and, or, but) Stopień wyższy i stopień najwyższy (niż)Rekcja czasownika - Przyimki z celownikiem to kontynuacja kursu, w którym uczysz się 35 najważniejszych niemieckich czasowników z przyimkami.. Jak się jednak zdarza, najczęściej chcemy użyć przymiotnika wraz z zaimkiem (bądź określonym der/die/das, bądź niekreślonym ein/eine/ein, czy też dzierżawczym mein/meine/mein,).Więcej ćwiczeń dla Zaimek dzierżawczy - język niemiecki: 0523.. Przypomnij sobie odmianę zaimka określonego.Zaimek osobowy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt