Opowieść wigilijna odpowiedzi do testu

Pobierz

Jakim człowiekiem był Ebenezer Scrooge?. Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2.. Świadczy to o tym, że pisarz włączał w dwoje książki doświadczenia z własnego życia, one poddawały mu pomysły na książki.Na rozwiązanie testu macie 45 minut - starajcie się tego czasu nie przekraczać.. Część 1.. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie o tej lekturze szkolnej.. zimnym i odpychającym 3.. 15 szylingów tygodniowo 6.Opowieść wigilijna to klasyka literatury i książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.. Archiwum; Spodobał Ci się nasz serwis?. Scrooge przepędził go Pytanie 5Opowieść wigilijna Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" Ilość pytań: 18 Rozwiązywany: 577706 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test Powiązane tematy #opowiescwigilijna #lektury #lekturyszkolne #karoldickens #dickens Powiązane z tym testem Mikołajek - test znajomości lektury Mikołajek Test wiedzy z lektury.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. Bohaterem drugoplanowym Autorem Synem głównego bohatera Nie było kogoś takiego.Opowieść Wigilijna- Test wiedzy ercikk_ 6 miesięcy temu 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 1 Skomentuj 5 Super!. A)_ 1.W jakim miescie toczy sie akcja?.

"Opowieść wigilijna" - test 1.

Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera 2.. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej książki?. sie pojawi ktores pytanie z tych wyzej.. Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?. c) w Nowym Jorku.. Część 2.. Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Karol Dickens napisał Opowieść wigilijną w 1843 roku.. d) w miasteczku Szkocji.. Jakie wynagrodzenie otrzymywał bohater zatrudniony przez Scroog'a?. To wpłynęło na jego światopogląd.Opowieść wigilijna Pytanie 1 Jak nazywa się główny bohater opowieści?. Test składa się z 12 pytań.. Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4. a) W Londynie b) W Pradze c) We Francji d) W Moskwie 4) Jakich świąt nienawidził główny bohater?Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Co się stało z szyldem po śmierci Marleya?. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Charles DickensKarol MayJoseph Rudyard KiplingMark Twain.1 .CZESC PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Wybierz test z rozdzialu Opowiesc wigilijna - streszczenie i test lub podrozdzialow podrecznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Powodzenia :) Pewnego razu - było to właśnie w wigilię Bożego Narodzenia - stary Scrooge siedział przy pracy w swym kantorze..

Na rozwiązanie testu masz 10 minut.

Rozdajemy uczniom kartę pracy, którą następnie wypełniają.Test: Opowieść wigilijna Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. c) Wspólnikiem w interesach.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. 7 1 4Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. Nie było łatwe.. Prosze o odpowiedzi do tych pytan.Bo za jakis czas w szkole bede mial test ze znajomosci lektury "Opowiesc Wigilijna" a byc moze.. nie uległ żadnym zmianom 4.. Pomiędzy jakimi osobami nawiązała się pierwsza rozmowa opisana w lekturze?. Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1.. Strona główna; Gimnazjum; Klasa I; Język polski; Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna .8 Opowieść wigilijna Książkanaświęta Wprowadzenie do lektury 3. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.Quiz Opowieść wigilijna - Test 1) Kto jest autorem Opowieści wigilijnej?. Akcję umieścił na obrzeżach Londynu - Camden Town, gdzie zamieszkała jego rodzina - tam umieszcza rodzinę biednego Tima.. Poleć go na FB.. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. Wszyscy staraja sie odswietnie ubrac.. Lektura - Sprawdź swoją wiedzę3.. pomiędzy Scrooge'em a jego siostrzeńcem Fredem 5.. Na samym początku, przy okazji opisu wyglądu, Scrooge został porównany do pewnego narzędzia, jakiego?.

Test Antygona - Sofokles 3.Opowieść wigilijna.

Euzebiusz Screwit Ebenezer Scroog`e Ebenezer Crachit 2.O której rocznicy śmierci Jakuba Marleya dowiadujemy się w książce?. 7 1 4 Marley nadal żył 3.Ile duchów odwiedziło Scrooge`a (licząc Marleya)?. jesienią 1843 r. Dickens wpadł na pomysł napisania niewielkiej książki o bożonarodzeniowej tematyce i wydania jej własnym sumptem tuż przed świętami.opowieść wigilijna testy z odpowiedziami.pdf (22 KB) Pobierz.. 3.Z kim mieszkał?. a) Adam Mickiewicz b) Charles Dickens c) Henryk Sienkiewicz d) Aleksander Kamiński 2) W jakim wieku toczy się akcja utworu?. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. 2.Kim był główny bohater?. Nad.Nov 22, 2021Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Musiał zarabiać na życie od dziecka, tułał się, był biedny.. - Wesołych Świąt, wuju.Instrukcje Przeczytaj uważnie treść pytań i zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Aby przejść do kolejnego pytania musisz udzielić odpowiedzi na obecne pytanie.. Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazal mu wlasne dziecinstwo 2.Utwor "Opowiesc wigilijna" powstal w roku: : 2.. Ebenezer Scrooge Pytanie 2 Wspólnik głównego bohatera nazywa się Jakub Marley Pytanie 3 Wybierz cechy opisujące Scroogea skąpstwo twarda ręka niechęć do świąt Pytanie 4 Co się stało gdy w Wigilię odwiedził Scroogea mały chłopiec..

Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3. b) Sąsiadem z kamienicy.

Ebenezer był właścicielem: domu towarowego 5.Apr 13, 2021Opowieść wigilijna - pytania i odpowiedzi Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. Gdzie dzieję się akcja lektury?. 1.Jak nazywa się i jak ma na imię główny bohater lektury?. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Rozwiąż test i sprawdź!. Tagi dla tego testu: opowieść wigilia test książka lektura Podaj swoje imię: Jak nazywał się główny bohater?. W teście aktywna jest "Technologia Uczciwy Rozwiązujący".Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. I połowa XI wieku II połowa XVII wieku I połowa XIX wieku I połowa XX wieku 3.Opowieść wigilijnajako powieść współczesna.. ), jest dobrą okazją do wyjaśnienia lub przypomnienia uczniom, na czym polega podział powieści ze względu na czas wydarzeń.. Drugi duch zaprowadzil Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grob.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Kto jest autorem lektury?. Część 3.. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?Test znajomości lektury "Opowieść wigilijna" - Teleturniej 1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu.. Inne quizy ze znajomości lektur znajdziesz TUTAJ.Klasowka.onet.plOpowiesc wigilijna test z tresci.. (5-10 minut) Lektura Opowieści wigilijnej, której akcja dzieje się w XIX w.. Test ten moze okazac sie pomocny rowniez przy pisaniu wypracowania.. Przeczytaj poniższy tekst i odpowiedz na zamieszczone na następnej stronie pytania.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. a) XX b) XXI c) XIX d) XVIII 3) Gdzie toczy się akcja?. Dzień był przejmująco mroźny, wietrzny i mglisty.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Opowieści wigilijnej22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 42 Skomentuj 89 Super!. Technologia Uczciwy Rozwiązujący Skup się wyłącznie na teście!. b) w Londynie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt