Tematy wypracowań do lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

.Powieść "Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako "Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Temat: Świat przedstawiony w lekturze "Szatan z siódmej klasy" 1.. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Skomentuj.. Rozwiąż test przygotowany na następnych stronach, wpisując do zeszytu odpowiedzi (np. 1-A),w każdym zdaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź .. pytanie 1 z 15.. Testu nie trzeba drukować, ani skanować.Quiz wiedzy o lekturze "Szatan z siódmej klasy".. *Przekazać tylko najważniejsze fakty.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!10.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Szatan z siódmej klasy - tematy na zadanie klasowe Bardzo proszę o propozycje tematów na zadanie klasowe z lektury Szatan z siódmej klasy z uwzględnieniem poznanych form wypracowań w klasie szóstej.List zachęcający do przeczytania książki List zachęcający do przeczytania Szatana z .Szatan z siódmej klasy - tematy na zadanie klasowe Bardzo proszę o propozycje tematów na zadanie klasowe z lektury Szatan z siódmej klasy z uwzględnieniem poznanych form wypracowań w klasie szóstej.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury..

Jakie są tematy wypracowań z lektury "Szatan z siódmej klasy"?

uwielbiam,zawsze wracam do tego obrazu gdy mnie dopada chandra Odpowiedz.. Zanim napisany został "Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do "Szatana z siódmej klasy".. Zwróć uwagę na retrospekcje, które pojawiły się w powieści Kornela Makuszyńskiego.. zadanie dodane 10 lutego 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] wypracowanieSZATAN Z 7 KLASY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc, SZATAN test.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?. Kornel Makuszyski pisarz, twórca, powieciopisarz, prozaik, literat, autor Szatana z siódmej klasy .Szatan z siódmej klasy - test.. Cele : • określenie rodzaju poznanej powieści ze względu na kryterium tematyczne jako detektywistycznej Kryterium sukcesu : • wiesz, na przykładzie lektury jaka to powieśćGeneza utworu i gatunek.. Odbiorcy doceniają humor pisarza, pełną napięcia akcję z nieoczekiwanymi zwrotami..

6Pytania dotyczące lektury Szatan z siódmej klasy.

3.Miejscem akcji "Szatana z siódmej klasy" jest Warszawa (gimnazjum, w którym uczy się Adam Cisowski, jego dom oraz mieszkanie profesora Gąsowskiego), a następnie dwór państwa Gąsowskich, mieszczący się we wsi Bejgoła niedaleko Wilna.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Komentarze do: Szatan z siodmej klasy-1960.. Utwór powstał w 1937 roku.. Przypomnij sobie jaki jest czas akcji oraz miejsce akcji w lekturze "Szatan z siódmej klasy".. Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń .Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 0 głosów.. Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Dopisz jak najwicej okrele, którymi mona zastpi imiona bohaterów, tytu powieci wed ug wzoru.. Wypracowanie ma zajmowac cała strone a4 z 1 strony i z drugiej.Lektury.. .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Szatan z siodmej klasy tematy lekcji.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:"Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Quiz w Poczekalni.. Łatwo znajdziesz w naszej bazie wypracowań to, czego szukasz w wielu ujęciach.Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Klasa: 6a,6b Data : 19.06.2020 Zajęcia edukacyjne : język polski Temat : Szatan z siódmej klasy jako przykład współczesnej powieści detektywistycznej..

Kto ukradł drzwi w szatanie z siódmej klasy.

6,715 wizyt.. wypracowanie; zadanie dodane 10 lutego 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] 2 odpowiedzi.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Aleksander Minkowski - Dolina Światła 12.. Czy rozpoznasz, z jakiej mitologii pochodzą ci bogowie i boginie?. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Agata_Froncz 3 lata temu.. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś .Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Udostępnij.. 77 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Z jakiej książki pochodził tajemniczy skrót w Liście Francuza.. Edmund Niziurski - wybrana powieść np. Sposób na Alcybiadesa [opracowanie] 15.. W słowniku języka polskiego odnajdź definicję słowa retrospekcje.. Mimo iż jest to 81 lat temu, nadal cieszy się powodzeniem..

Sprawdzian z szatana Z siódmej klasy.

Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. *Być zwiezła ,krótka (ogranicz emocje i nie wyrażaj swoich opinii).. Bardzo prosze zrobic te zadanie, Te zad może tylko zrobic osoba ktura przeczytała ta lekture.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Temat: "Szatan z siódmej klasy" - test z lektury.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Twoja wypowiedż ma przedewszystkim : *poinformować.. 0 głosów.. Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza [opracowanie] 14.. Dodaj komentarz.. Peliji 5 lat temu.. Skorzystaj z nich, kiedy bdziesz pisa wypracowania na temat utworu, aby zbyt czsto nie powtarza tych samych s ów.. Kornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy [tekst] [opracowanie] 11.. Została napisana w 1937 roku.. Ferenc Molnár - Chłopcy z Placu Broni [opracowanie] 13.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Prześlij zdjęcie pracy do 9.05!. Kto uwolnił Adama Cisowskiego z piwnicy.Jakie są tematy wypracowań z lektury "Szatan z siódmej klasy"?. Podobne tematy:Szatan z siódmej klasy - udostępniamy bogate zasoby informacji dotyczące tego zagadnienia.. Najlepsze komentarze.. Koza; Profesor Gąsowski; Staszek Burski i harcerze; Sprawdź się w poniższych tematach: Mitologiczni bogowie.. szatan z siódmej klasy Kto ukradł drzwi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt