Testy na w pustyni i w puszczy

Pobierz

Orzeł Lew Król Wstążkę do włosów.. Bolesław Prus Adam Mickiewicz Henryk Sienkiewicz Stefan Żeromski Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja powieści?. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury W pustyni i w puszczy, które mogą Ci się przydać do powtórki.. .W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury Test wg Joannaczi Szlak wędrówki Stasia i Nel.. Ukąsił ją skorpion.. Przy budowie kanału Sueskiego.. Część 2.. Jakiej narodowości była Nel?. W Prowincji Zachodniej.. Rękawiczki.. Podczas fatamorgany na pustyni Staś ujrzał: a) miasto Medinet.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. answer choices Chamis, Mea i Kali Fatma, Gebhr i IdrysW Pustyni i w Puszczy - krótki test.. pytanie 1 z 10. w Port Saidzie 4. ukąsił ją skorpion złamała nogę na schodach musiała udać się do chorego syna Średnia 10/13 3 / 13Mar 24, 2021Test wiedzy na temat powieści "W pustyni i w puszczy".. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2. e) Przygoda z Kingiem.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację..

W pustynii i w puszczy.

Kim była Fatma?. Jak nazywała się choroba, na którą zapadła Nel w dżungli?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Dzieci też tęsknią w czasie pandemii - 6 sposobów na oswojenie uczuć Twojego Dziecka.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Szkoły językowe i uczelnie .1 lutego 2015 W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz na początek ostatniej dekady XIX wieku przebył drogę do afrykańskiego lądu, na którym spotkał tamtejszych, ówczesnych mieszkańców oraz ich obyczaje, dowiedział się wiele o przyrodzie Czarnego Lądu i jej zjawiskach: burzę piaskową i podzwrotnikową, chimerę, wydające .a) na świnkę b) na ospę c) na śpiączkę d) na febrę.. Chustę.. Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Ilość pytań: 16 Rozwiązywany: 12332 razy.. Pytania do lektury Lista pytań do lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza..

Podaj autora "W pustyni w puszczy" .

Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?. Muzea w Polsce online - odwiedź je już dziś!. 30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu.. W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii Stanach Zjednoczonych Egipcie 2 / 13 Dlaczego pani Olivier nie pojechała ze Stasiem i Nel?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.W pustyni i w puszczy.. Jaką nagrodę otrzymał H. Sienkiewicz w 1905 r?Język polski, Sprawdziany i testy "W pustyni i w puszczy" - test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem.. "W pustyni i w puszczy" to: a) dramat b) epika c) liryka d) powieść.. w XVIII wieku w Europie1) king to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) głównym z porywaczy dzieci był a) kali b) linde c) fumba d) idrys 3) staś tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) nel rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) kali pochodzi z ludu a) wa-hima b) m`rua c) faru d) fumba 6) nel jest z pochodzenia a) polką b) hiszpanką c) angielką d) …Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. W jakim wieku była Nel?.

Kto jest autorem powieści "W pustyni i w puszczy"?

Kapitan Glen i doktor Clarge IsmainW Pustyni i w Puszczy - Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Część 3.. Rozwiąż test Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy Trudny test z W pustyni i w puszczy Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. InformacjeDajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. b) swego ojca.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Jak dobrze pamiętasz treść książki "W pustyni i w puszczy"?. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.. W Port Saidzie.. Kogo aresztowali Brytyjczycy by odzyskać jeńców pojmanych przez powstańców?TEST Z LEKTURY: W pustyni i w puszczy -Susan- 2 lata temu 550 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 16 Skomentuj 30 Super!. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 8274 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) .. Jaką przeszkodę spotkali na pustyni Sudańczycy burzę piaskow .Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza..

(1pSprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy".

f) Nocna wyprawa - odkrycie obozu Lindego.W pustyni i w puszczy fragmenty Lektury dla zapracowanych sprawdź na Manada.pl ️ Najniższe ceny Szybka Wysyłka!. d) złożenie ofiary przez Mahdiego.. była Angielką 5.. Czego najbardziej brakowało karawanie tuż przed odnalezieniem dzieci?. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.sameQuizy - najlepsze Quizy, Testy, Głosowania, Opowiadania i nie tylko!1.Para murzyńskich towarzyszy dzieci to: Kali i Mea Kali i Dilmah Saba i Mea 1.Dlaczego Gebrh ginie z ręki Stasia?. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.. Zobacz naszą pełną ofertę!. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Testy ‹ › Podziel się: .. Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych i przetwarzanie Twoich danych osobowych.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. d) Spotkanie z lwem i zabicie Arabów.. Ilość pytań: 14 Rozwiązywany: 614387 razy.. W jakim wieku był Staś?. Rozwiązanie.. answer choices Łukasz Sienkiewicz Henryk Sienkiewicz Bolesław Prus Henryk Sinkiewiecz Question 10 30 seconds Q.. Kto porwał dzieci?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp.Test ze znajomości treści lektury: W pustyni i w puszczy.. W Pustyni i w Puszczy - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera W Pustyni i w Puszczy Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .1.. Gdzie urodził się Staś Tarkowski?. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!. Złamała nogę na schodach.. Część 1.. Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. b) uwolnienie dzieci Smaina.. nie chciał zabić lwa był okrutny dla Idrysa znęcał się nad Kalim i był okrutny dla porwanych dzieci 1.Kto ratuje dzieci przed śmiercią z głodu i pragnienia na pustyni?. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.Celem porwania Stasia i Nel było: a) uzyskanie niepodległości Sudanu.. a) jedzenia b) wody c) lekarstw d) wielbłądów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt